1xbet
10 Aralık 2018 03:45:12
İNGİLİZCE ÖĞRENMEK KOLAY VE EĞLENCELİ Mİ? - 13.05.2016 12:09
İNGİLİZCE ÖĞRENMEK KOLAY VE EĞLENCELİ Mİ?
İngilizce öğrenmek neden kolay ve eğlenceli?

Bir İngilizce dil uzmanı  olarak çalışmayı bir ayrıcalık olarak görüyor ve bundan onur duyuyorum. Bu, bir anlamda yabancı dil öğrenmeye oldukça fazla zaman ayırdığım anlamına geliyor. Üniversitelerdeki son görevlerimde yurtdışında dil araştırmalarında bulundum. Dili öğrenecek kişinin  4 hafta ila 9 ay arasında yoğun bir dil öğrenim hazırlığında bulunması gerekiyor. Bir ülkeyi ve o ülke insanlarını anlamak istiyorsanız oranın dilini konuşmanız çok fazla işinize yarıyor.

Bu arada İngilizce, uluslararası iletişimin önemli bir aracı olarak gelişimini sürdürmekte. İş yapmak mı istiyorsunuz? Turizm alanında veya bir fabrikada çalışmak mı istiyorsunuz? Ya da seyahat etmek mi istiyorsunuz? Hepsi için İngilizce yeterli.

İngilizce ile ilgili en güzel şey ise İngilizce’yi öğrenebilmenin çeşitli yollarının bulunması. Vaktinize göre yoğun bir program veya geniş bir zaman diliminde yavaş yavaş da olsa İngilizce öğrenme imkanlarına sahipsiniz.

 

 Şu an telefonumda bu doğal yöntemin bir dersi açık.

Premium English'de  değerli dostum Nejat Hoca tüm dünyadaki öğrenci ve her yaştan kişiye eğitim ve öğrenim materyalleri sağlamak konusunda çalışmalar yapıyor. Eğer  bir çocuğunuz varsa onun aşağıda verdiğim web sayfalarını  ziyaret edebilir, "English at home" evde ingilizce öğrenme ve konuşma programına katılabilirsiniz. Bütün bunlar harika renkli kartlar cep telefonu, tablet veya bilgisayar ile yapabiliyorsunuz.

Peki benim için dil öğrenmenin en popüler yolu nedir? Bence kelime dağarcığını ve algılamayı geliştirmek için en etkili yollar yabancı dilde film izlemek ve kitap okumak, özellikle de sürükleyici, okuması kolay, heyecanlı romanlar tercih edilebilir.

Çalışmadan dil öğrenebilen bir insana henüz rastlamadım, ancak bu güzel kaynaklar sayesinde hemen şimdi İngilizce öğrenmeye başlayabilir veya halihazırdaki bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. İyi şanslar diliyorum.

NejatHoca.com       http://NejatAlperen.com    NejatAlperenAkademi.com

 

 



710 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 32
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361542
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle