1xbet
19 Eylül 2018 13:42:19
İNGİLİZCEDE ANLAM DAHA ÖNEMLİDİR! - 09.05.2016 13:48
İNGİLİZCEDE ANLAM DAHA ÖNEMLİDİR!
Cümlenin Yapısı Değil Anlamı Önemlidir

Anlam konusunu çözdüğünüz zaman, ikinci olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bütüncüllük yöntemidir. Tümdengelim yöntemi olarak da bilinen bu kural, İngilizce kelime öğrenirken çok işinize yarayacaktır.  Öncelikle ceplerinizden taşan kelime kartlarını bir kenara bırakın. Hatta çöpe atın. Çünkü bahsedeğimiz kuraldan sonra onlara bir daha ihtiyacınız olmayacak.

Kelime kelime ezber yapmak yerine cümle cümle, öbek öbek ezberleme yönetemine geçiş yapın. Bu sayede gramer konusunu da ekstradan ve kısa yoldan halletmiş olacaksınız.

Bir örnek verelim. Diyelim ki “drink” kelimesini öğrenmek ve bir daha unutmamak üzere akılda tutmak istiyorsunuz. “Drink” kelimesini tercih ettiğiniz bir gramer yapısı içinde kullanın. Mesela: “I drink milk every night.” Bu cümleyi bir bütün halinde, anlamıyla beraber akılda tutmaya ve tekrar etmeye devam ederseniz hem “drink” kelimesini aklınıza kazımış olursunuz hem de diğer kelimelerle ilişkilendirmiş olursunuz. Bu ilişkilendirme sayesinde mesela “milk” kelimesini duyduğunuz anda  “drink” fiili de aklınızda şimşek hızıyla çakacaktır. Hatta bir tek cümle içerisinde, hem “drink” hem “every” hem de “night” kelimelerini de  kısa ve etkili bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Burada örnek verdiğimiz kelimeler basit ve bilindik kelimelerdir. Bu yöntem sayesinde, çok daha zor kelimelerin ve alternatif gramer  yapılarının üstesinden geleceğinizden şüpheniz olmasın. 668 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 47
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 91
Toplam Tekil : 47482
Toplam Çoğul : 344597
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle