1xbet
10 Aralık 2018 04:24:26
İNGİLİZCE DEYİNCE AKLINIZA NE GELİYOR? - 09.05.2016 12:14
İNGİLİZCE DEYİNCE AKLINIZA NE GELİYOR?
daha yüksek bir hayat kalitesi

İngilizce deyince aklınıza ilk olarak ne geliyor? Ana dili İngilizce olmayan biri olarak benim ilk aklıma gelen  daha yüksek bir hayat kalitesi oluyor. Bir kere herşeyden önce dünya dili olan İngilizce’yi öğrenmeyi reddettiğinizde dünya da sizi reddediyor ve sizden daha hızlı dönmeye başlıyor. Tüm gelişmelerden, yeniliklerden daha geç haberdar oluyorsunuz. Teknolojiyi kullanmakta zorluk çekiyorsunuz ve en önemlisi de yaşamınızı sürdürmek için yapmanız gereken işi belirleyen en önemli faktörlerin başında İngilizce geliyor. Walker Digital’ın sahibi Jay Walker, dünya üzerinde 2 milyar insanın neden İngilizce öğrenmeye çabaladığını anlatıyor. Ve konuşması esnasında, aynı anda dünyanın ikinci dili olan İngilizce’yi hatmedercesine öğrenmeye çalışan Çinli öğrencilerin tüyler ürpertici videolarını ve fotoğraflarını paylaşıyor.

Jay-Walker

Dünyanın her yerinde, ama en fazla da Çin’de öğreniliyor İngilizce. Çin’de öğrenciler kanunen 3. sınıfta İngilizce öğrenmeye başlıyorlar. Ve Çin dünyanın en çok İngilizce konuşulan ülkesi olacak. Peki neden İngilizce sorusuna döndüğümüzde, Jay Walker “ Daha iyi bir hayat, bir iş, eğitim masrafları ve masamıza daha iyi yiyecekler koyabilmek için.” Diyor.  İnsanlar İngilizce’yi öğrenmek için aylarca, yıllarca çabalıyorlar. Eğer ilk elden görmezseniz İngilizce öğrenme isteğinin şiddetini hayal etmeniz güçtür.

Peki bu İngilizce çılgınlığı iyi mi kötü mü? Tüm diğer dilleri yıkacak mı sizce? Şimdilik hiç öyle görünmüyor. Sadece dünyanın ikinci dili olarak önem taşıyor. Ana diliniz ise hayatınızdır. Fakat İngilizce ile daha kapsamlı işler yapabilir, sohbetlere katılabilirsiniz. Dünya üzerinde başka evrensel diller de var mesela Matematik, bilimin dili veya Müzik, duyguların dili. Şimdiyse İngilizce sorunları çözme dili olmaya doğru ilerliyor. Dünya onu bu yöne doğru çektiği için böyle oluyor. Tıpkı elektriğin, suyun gelmesi gibi İngilizce de daha iyi bir hayat vadediyor. Dünyanın ortak sorunlarını çözmek için ortak bir dilin olacağı gelecek için umut ifade ediyor.

Kelimeden cümleye giden bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan Premium dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 519 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 57
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361567
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle