1xbet
10 Aralık 2018 03:55:31
İNGİLİZCE DÜŞÜNEREK İNGİLİZCE KONUŞMAK - 09.05.2016 12:00
İNGİLİZCE DÜŞÜNEREK İNGİLİZCE KONUŞMAK
Peki nasıl İngilizce düşünülür?

Yabancı dilde akıcı konuşmanın önündeki en büyük engel, anadilde düşünüp çevirmektir (chicken translate gibi) Bunu yenmenin yolu da İngilizce düşünmekten geçer. Peki nasıl İngilizce düşünülür?

Mesela bir deyimi öğrenmenin en iyi yolu o deyimin kullanıldığı olaya şahit olmaktır. İngilizce konuşulan bir ülkede bu şekilde akıcılık kazanmak çok kolay. Peki ya Türkiyedeyseniz nasıl olacak?

 Grameri unutun. Türkçe’yi gramer kitaplarından öğrenmediniz.

 1. İngilizce kitap okumayın. Sıkılırsınız, hevesiniz kaçar.
 2. Sevdiğiniz dizileri İngilizce altyazılı izleyin. Daha önce izleyip tekrar izlemek istediğiniz dizileri altyazısız izleyin. Dinleme yetiniz çok gelişir.
 3. Dizi defteri tutun. Dizi izlerken elinizin altında olsun; bilmediğiniz deyimleri, tabirleri yazın. Kelimelerle aynı yere yazmayın. Kelimeleri defterin diğer tarafına yazın.
 4. Diziler günlük yaşamda kullanılan tabirleri içerir. Bir kelimeyi veya deyimi Türkçesi üzerinden değil de olay üzerinden öğrendiğinizde ve o olayla karşılaştığınızda aklınıza Türkçesi değil İngilizcesi gelir. Bir çırpıda söylersiniz.
 5. Popüler ünlemleri öğrenin. Şaşırma, korkma, merak vs. Ne kadar işinize yarayabileceğine inanamazsınız.
 6. Diyalog sürdürücü cümleler öğrenin. Arkadaşlarınız Türkçe konuşurken gözlemleyin. Dizilerde de bunlara dikkat edin.
 7. Kelime öğrenmeyin; cümle öğrenin. Kelimeyi öğrenmek cümle kurarken kelimeyi hatırlamaya çalışacağınız için zaman kaybettirir. Cümleyi de kelimeyi hatırlayacağınız hızda hatırlarsınız. Yani bir olayı anlatırken 3 kelime yerine 3 cümle söylemiş olursunuz. Akıcılık bu şekilde kazanılır.
 8. Aksanınızı takmayın. Gerçek anlamda akıcılık kazandığınızda aksanınız düzelir.
 9. En çok kullandığınız, kullanabileceğiniz 30-40 cümleyi tespit edin. Bir kenara not edin. Bunların İngilizcelerini öğrenin. Hatta yorum kısmında bizimle de paylaşın. Başka dil öğrenmek istediğinizde de işinize yarar.
 10. Kelimeden cümleye giden bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan Premium dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 1684 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 40
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361550
IP : 93.89.225.254
 • Anasayfam yap
 • Sık Kullanılanlara Ekle
 • Sitene Ekle