1xbet
10 Aralık 2018 03:45:09
KONUŞULAN GERÇEK İNGİLİZCEYİ KONUŞMAK VE ANLAMAK - 09.05.2016 11:57
KONUŞULAN GERÇEK İNGİLİZCEYİ KONUŞMAK VE ANLAMAK
KONUŞULAN GERÇEK İNGİLİZCEYİ KONUŞMAK VE ANLAMAK
Gerçek İngilizceyi anlama ve konuşma oranı, maalesef ülkemizde çok düşük seviyelerde. Gerçek İngilizce ne demek birazdan açıklayacağım. Ancak şimdi durum tespitimizi biraz daha netleştirelim. İngilizce konuşmaları anlıyorum fakat kendimi ifade edemiyorum diyen insanların derdini genel hatlarıyla şöyle ifade edebiliriz. Senelerce devlet okullarında İngilizce dersleri almışlardır. İngilizce grameri muhtemelen bir Amerikalıdan bile daha iyi bilebilirler. Birçok İngilizce kelimenin manasını bilirler. İngilizce sınavlarına girdiklerinde başarılı sonuçlar alırlar. Fakat İngilizce konuşmaya sıra gelince bir utanma durumu, panik ve stres dolu dakikalar yaşarlar. Ders kitaplarını okudukları zaman anlarlar ancak İngilizce tv programlarını ve filmleri anlayamazlar.

Okulda aldıkları İngilizce derslerinin yetmediğini varsayarak İngilizce kurslarına devam edenler de “anlıyorum ama konuşamıyorum” durumundan çoğu zaman öteye gidemezler. İşte bunun sebebi de kurslarda kullanılan öğretim tekniğinin devlet okullarında uygulanan metotla neredeyse aynı olmasıdır. Çuval dolusu para verip gittikleri İngilizce kurslarında daha fazla dil bilgisi ezberler, daha çok ders kitabı talim ederler ve daha çok boşluk doldurma alıştırması yaparlar ancak sonuç hiç de istenildiği gibi olmaz.

Benzer yöntemleri kullanarak çok farklı sonuçlar elde edemezsiniz. Bundan dolayı okul kitapları okuyarak, dil bilgisi kurallarını ve ayrıca sözcük listelerini ezber yaparak, sınavlar ve testler çözerek geliştiremediğiniz İngilizce duyduğunu anlayıp konuşabilme yeteneğinizi, ancak farklı teknikler izleyerek geliştirebilirsiniz. Söz konusu tekniklerden sizlere daha evvel Premium English yöntemi adı altında söz etmiştik. Bu yöntemi çabucak özetleyecek olursak, teorik İngilizce yerine pratik İngilizce öğrenme teknikleri kullanmak diyebiliriz. İngilizce pratik nedir? Dinlemek ve de konuşmaktır.

Kelimeden cümleye giden bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan Premium dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 670 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 31
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361541
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle