1xbet
10 Aralık 2018 04:17:17
NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İSTERİZ? - 09.05.2016 11:25
NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İSTERİZ?
İngilizce öğrenme isteğinizin NEDENİ nedir?

İngilizce öğrenme isteğinizin NEDENİ nedir? İşte her şey bu sorunun arkasında yatan gerekçeye bağlıdır. Eğitim döneminde öğrencilerin bir çoğu sadece dersi geçmek için sınavlarda geçer not almak için çalışırlar. Ancak İngilizce öğrenmek sadece ders geçmek ya da sınavlarda başarılı olmak için gerekli görülüyorsa sadece bu açıdan düşünen kişiler genellikle başarılı olamayacaklardır. Zorlayıcı sebepleri bir kenara bırakarak gerçekten farklı bir dil öğrenmek ve o dili iyi bir şekilde konuşabilmek istiyorsak öncelikle kafamızdaki engelleri ele alalım;

-Ben İngilizce öğrenecek ve konuşabilecek kadar yetenekli değilim,

-İngilizce çok karmaşık ve zor bir dil.

İşte bir çoğumuzun İngilizce eğitimi konusunda kafasında bulunan düşünceler bunlardır ancak bu düşünceler sadece ön yargıdır ve hiç bir gerçeklik payı bulunmamaktadır. Neden mi? Şöyle düşünün; eğer İngilizce konuşmak için yeteneğe sahip olsaydınız şu anda konuştuğunuz ana dilinizi konuşabilir miydiniz? Dil öğrenmek için ekstra bir yeteneğe ihtiyacımızın olması gerekmiyor. İkincisine gelince, çok karmaşık bir dil olan İngilizce ‘yi konuşan 4 yaşındaki çocuklar bulunmaktadır. Onlar nasıl konuşuyor acaba :)

Aslında sorgulanması gereken şey mevcut İngilizce Eğitim Sistemidir. Çok karmaşık olan klasik eğitim sisteminde beynimiz İngilizcenin gramer yapısına odaklanmakta ve İngilizcenin cümle yapısının matematiği içerinde zorlanmaktadır. Bu da bizi İngilizce konuşmaktan çok, İngiliz bir bireyden bile daha iyi gramer kuralları öğrenmemize yönlendirir. Çok iyi gramer bilgisine sahip olabiliriz belki ama çok iyi İngilizce konuşamayız. Ders kitapları içerisinde bulunan gereksiz bir sürü bilgi kalabalığı ve karmaşık eğitim sistemi. Tüm bunlar bize İngilizcenin ne kadar zor ve karışık bir dil olduğuna kanaat getirmemizden başka işe yaramaz.

Bu durumda İngilizce öğrenmek yani İngilizce konuşabilmek ve konuşulanı anlayabilmek için kullanmamız gereken öğrenim metodu son derece önem arz etmektedir.

İngilizce öğrenmek kısa sürede olabilecek bir iş değildir elbette. Eğer bir iş uzun bir süreç gerektiriyorsa, o işte başarılı olabilmek için çok istemek, hatta tutkulu olmak, ısrarcı olmak gerekir. Bu süreçte motivasyonu artırmanın en iyi yolu da kişinin kendi kendisine vereceği telkinlerdir. Unutmayalım ki insanı en iyi anlayan kişi kendisidir.

İngilizceyi sevin, severek öğrenmeye çalışın ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuştuğunuzda hayatınızda neler değişeceğini düşünün. İngilizce öğrenme sürecinde sıkılmamak için keyif almanız gerekmektedir. Keyif almak için zevkli öğrenme metotları kullanmanız gerekmektedir. Sıkıcı ve işe yaramaz eğitim tekniklerinden arınmış, tamamen İngilizce konuşmaya odaklı olan teknikler kullanarak hazırlanmış olan kaynaklardan faydalanmanız gerekmektedir. 

Kelimeden cümleye giden, gramer gerektirmeyen bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 563 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 50
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361560
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle