1xbet
10 Aralık 2018 03:45:06
ŞARKILARLA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ? - 08.05.2016 11:21
ŞARKILARLA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ?
İngilizce’yi neden şarkılar ve müzik aracılığıyla öğrenmelisiniz?

İngilizce’yi neden şarkılar ve müzik aracılığıyla öğrenmelisiniz?

Şarkıların bu kadar verimli bir İngilizce dil öğrenme aracı olmasının sırrı nedir?

 • İşe yarar.  Müziğin ikinci bir yabancı dil öğrenen insanlarda dilbilgisi, kelime ve telaffuz becerilerini arttırmada nasıl yardımcı olduğuna dair kaydadeğer bilimsel deliller vardır. Ayrıca bir de “Mozart Efekti” adı verilen bir kavrama göre öğrenme sırasında dinlenilen klasik müziğin zihinsel aktivitelerdeki başarıyı arttırdığı belirlenmiştir. 
 • Gündelik dil kullanımı ve günlük konuşmalar. Şarkılar ve müzik çoğunlukla kullanışlı kelimeler, ifadeler ve deyimler içerir. Hedef alınan dinleyici kitlesi o anadili konuşan insanlar olduğundan, şarkılarda ve müzikte güncel ifadeler ve gündelik konuşmalara yer verilir. Şarkılarda kullanılan dil günlük dildir ve esasında eğer doğru müziği seçerseniz gayet kullanışlıdır da.
 • İngilizcenin tonlamasına aşina olun. Şarkı dinlemek ayrıca, İngilizce’nin ritmini, tonlamasını ve vurgusunu anlamanıza ve telaffuza odaklanmanıza yardımcı olacaktır. 
 • İngilizcenin beyninize kazınmasını sağlayın. Bir şarkıdaki söz öbekleri ve ses modellerinin çoğu genellikle birbirini tekrar eder, bu nedenle de beyninize kazınmaları daha kolaydır.Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuz. Müziğin beyne kazınma konusunda esrarengiz bir kabiliyeti vardır. Melodiler ve şarkı sözleri çoğunlukla düşüncelerinize sızar ve zihninizde defalarca çalar. Kelimeleri ve ifadeleri bu şekilde kolayca ezberleyebileceğinizden, tüm bunlar şarkılar aracılığıyla İngilizce öğrenmenize yardımcı olacaktır. Aslında, kısa bir zaman sonunda onları unutmanın neredeyse imkansız hale geldiğini farkedeceksiniz.
 • Şarkılar duygusaldır. Müzikle bağımız derindir, güçlüdür ve oldukça tatminkardır. Müzik, duygularımızın kilidini açan bir anahtardır, ruh halimizi etkiler ve bizim zihinsel ve fiziksel koşullarımızı iyileştirir.  Bir şey duygusalsa, elbette ki onu hatırlamak her zaman daha kolay olacaktır.
 • Müzik kolay bir alışkanlıktır.İnsanlara dil öğrenmenin zor gelmesindeki sebeplerden biri de çalışmak için gün içinde ayıracak ekstra zaman bulamamalarıdır. Ancak İngilizce’yi şarkılardan öğrendiğinizde, buna çok zaman ayırmanız gerekmez çünkü nereye giderseniz gidin müziğinizi yanınızda taşıyabilirsiniz. Arabanızda, mutfağınızda ve duş alırkenİngilizce şarkı dinleyebilirsiniz. Sevdiğiniz müziği seçtiğinizde de, sıkılmadan, defalarca aynı şarkıları dinleyebilirsiniz.
 • Müzik size İngiliz kültürünü öğretir.Müzik size, İngilizce konuşan insanların kültürleri ve nasıl düşünüp nasıl hissettikleri hakkında bir öngörü kazandırır. Popüler şarkılar ve şarkıcılara aşina olmanız size İngilizce konuşan arkadaşlarınızla konuşabileceğiniz bir konu da yaratmış olur.
 • Kelimeden cümleye giden bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan parrot dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 

  www.parrotenglish.net671 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 30
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361540
IP : 93.89.225.254
 • Anasayfam yap
 • Sık Kullanılanlara Ekle
 • Sitene Ekle