1xbet
10 Aralık 2018 04:26:14
İNGİLİZCEYİ KULLAN YA DA UNUT! - 08.05.2016 11:10
İNGİLİZCEYİ KULLAN YA DA UNUT!
İNGİLİZCEYİ KULLAN YA DA UNUT!

İngilizce’de bir deyiş vardır:” Kullan yada kaybet”. Bu bir yeteneği eğer kullanmazsanız unutabileceğiniz anlamına gelir. Bu fikir yeni İngilizce kelimeleri hatırlamanıza yardım edebilir. Yeni bir kelimeyi hatırlamanın en iyi yolu, onu hemen kullanmaktır. Böylece hafızanızda kalacaktır. Yeni bir kelime öğrenirken, onu sonraki haftalarda bir kaç kaç cümle içinde kullanmaya çalışın ve böylece asla unutmayacaksınız.

Cümleleri Öğrenin ve Çalışın

Akıcı İngilizce konuşmak, düşüncelerinizi, duygularınızı ve fikirlerinizi ifade edebilmek demektir. Hedefiniz İngilizce’yi cümlelerde kullanmaktır. O halde neden onu tam cümlelerle öğrenmeyesiniz? Sadece kelimeleri ve fiilleri çalışmaktansa tüm cümleleri öğrenizseniz İngilizce’nin günlük yaşamınızda daha kullanışlı olduğunu göreceksiniz. Ana dilinizde sıkça kullandığınız cümleleri hatırlayarak ve bunların İngilizce’de nasıl kullanıldığını öğrenerek başlayın.

Çok Fazla Gramer Çalışmayın

Dil öğrenmenin anahtarı çalışma ve egzersiz yapma arasındaki dengeyi bulmaktır. Akıcı İngilizce konuşmakla harika bir İngilizce grameri bilmek aynı şeyler değildir – Ana dili İngilizce olanlar bile gramer hataları yaparlar! Akıcılık iletişim kurabilmekle alakalıdır. Bu nedenle bazen gramer kitabını bir kenara koymak önemlidir, böylece dışarı çıkarak yazma, okuma,dinleme ve konuşma yeteneklerini gerçek dünyada geliştirebilirsiniz.

Yanlış Yapmaktan Korkmayın

Bazen tüm bu kuralları ve kelimeleri bir arada basit bir cümlede toplamak zor olabilir. Yanlış bir şey söyleme korkusunun sizi tamamen susturmasına izin vermeyin. Yanlış yaptığınızı düşünseniz bile, konuşmaya devam edin. Çoğu zaman, hata yapsanız bile insanlar sizin ne söylemeye çalıştığınızı anlayacaktır. Ayrıca ne kadar çok konuşursanız, daha kolaylaşır ve doğru kelimeler aklınıza daha hızlı gelir.

Herkesten Öğrenin

İngilizce’yi sadece kitaplardan ve öğretmenlerden öğrenmek zorunda değilsiniz – İngilizce konuşan herhangi biri egzersiz yapmanıza yardım edebilir. Birinin sizin ana dilinizde bir şeyin nasıl söylendiğini size sorduğunu hayal edin. Sinirlenir miydiniz? Hayır! Muhtemelen yardım etmekten mutlu olurdunuz. Tıpkı bir çok İngilizce konuşan insanın size yardım etmekten mutlu olacağı gibi. Arkadaş yada meslektaş herhangi bir İngilizce konuşan tanıdığınız varsa onlarla egzersiz yapma ve onlardan öğrenme fırsatından faydalanın.

Kelimeden cümleye giden bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan Premium dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 605 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 59
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361569
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle