1xbet
10 Aralık 2018 05:26:48
A. NEJAT ALPEREN İLE RÖPORTAJ - 30.12.2014 15:11
A. NEJAT ALPEREN  İLE RÖPORTAJ
AHMET TİNGİR A. NEJAT ALPEREN RÖPORTAJI

AHMET TİNGİR- A. NEJAT ALPEREN  RÖPORTAJI

 

1. Sizi biraz tanıyabilir miyiz? ( Nerelisiniz, hangi şehirlerde yaşadınız, mesleğiniz gibi )

İstanbul doğumlu olup aslında Yalovalıyım.  Üniversite tahsilimden sonra 1984 de Üniversite hocalığına başladım. Üniversite hocalığı ile İngilizce Kitap yazarlığı uzun bir süredir birlikte devam etmektedir. YDS test kitapları, gramer kitapları, paragraf kitapları, sözlükler ve çeviri kitapları olmak üzere 50'nin üzerinde çalışmam yayınlanmıştır.

2.Yabancı dilin önemi giderek artmaktadır. Sizce İngilizcenin önemini nedir?  

5- Sizin İngilizce için hazırladığınız yöntem ve setlerin adı nedir? ( şuan da kullandığınız setin adı da dahil) ve bu yöntemleri/setleri oluşturma yönteminiz nedir? 

6-Sizin yönteminiz ile kurslar da ya da okullarda öğretilen İngilizce arasında farklar nelerdir?

 Bizde öğretmen, kitap, defter, kalem, ulaşım gibi olaylar yoktur. Bir kursa 3 ay gidersiniz, aradan bir süre geçince öğrendikleriniz hemen unutulmaya yüz tutar. Hâlbuki bizim yöntemde bir set ile ayda 150 saat İngilizce çalışır seti bitirdikten üç ay sonra bile öğrendiklerinizi aynı İngilizce dosyaları baştan sona telefonunuzdan dinleyerek yenileyebilir ve tekrar bir bedel ödemezsiniz. Yöntemimiz sürekli sesli tekrara dayandığı için kalıcıdır. Hem öğretmen hem de öğrenci sizsiniz. Zamanı, programı da kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Türkçeyi biz günlük yaşamda 300-500 kelime ile konuşuruz. Premium setlerinin her biri 1000 kelime, 1000 cümle öğretir. Günlük yaşantınızda en çok konuşulan canlı cümlelerdir. Üçüncü set 5.000 kelime ve 2500 çeviri öğreten bir settir. Bununla birlikte üç sette 7.000 kelime ve cümle öğrenebilirsiniz. Bu da İngilizce film ve haberleri izleyebilecek kelime haznesine sahip olmanızı sağlar.

Bu üç seti en az 3 ay, en fazla 6 ayda bitirebilirsiniz. Bu setler aynı zamanda gerek okul İngilizce derslerine gerekse kurslardaki öğrenilen İngilizceye canlı bir destek olmaktadır. Kurslarda daha fazla performans gösterebilmek için böyle bir takviyeye her zaman ihtiyaç olur.

9-  kaparak öğrenir. O nedenle kopyalayıcı olan çocuğun önünde anne ve babanın kavga etmemeleri ve birbirlerine yanlış davranışlarda bulunmamaları gerekir.

Premium English  en son dil araştırmalarına göre hazırlanmıştır. Piyasada diğer "uykuda İngilizce" veya benzer adlar altında satılan setlerle de ilgimiz yoktur.

Premium setleri ile ister gece ister gündüz çalışmaları yaparak İngilizce öğrenilir. Günde üç öğün yemek yediğimiz gibi İngilizcenin de  3 seans halinde çalışılmasını öneriyoruz. 1.Gece yatmadan (1-1,5 saat)  2.Sabah kalkınca (1-1,5 saat)   (gece uykuda dinleme istenirse yapılabilir) 3. öğle arası (1-1,5 saat)   herhangi bir saatte olmak üzere. Seslendirilmiş İngilizce Hafıza kartları 30 ve 60 dersten oluşuyor. Her dersin ayrı bir ses dosyası vardır. Hem dinleme, hem karttan bakarak okuma, seslendirilme arkasında verilen boşluklarda sesli tekrarlamalar yaparak günde 20 kelime, 20 cümle  3 seansta günde toplamda 4-5 saat çalışma yapılırsa İngilizce öğrenilir. Bundan daha az bir çalışmanın kurslar veya okullarda olduğu gibi etkisi olmayacak ve unutulacaktır. Daha geniş bilgi isteyen okuyucularımız bana adımı taşıyan sitemden kolaylıkla ulaşacaklardır.

Bu röportajı gerçekleştiren Ahmet Tingir  arkadaşıma teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Sevgi ve saygılarımla, 

 

 2726 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 89
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361599
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle