1xbet
10 Aralık 2018 05:08:19
KISA SÜREDE İNGİLİZCE ÖĞRENİMİ - 20.10.2014 10:04
KISA SÜREDE İNGİLİZCE ÖĞRENİMİ
İNGİLİZCEYİ ÖĞRENME YOLLARI


1. Okuyun


Hem de çok okuyun. Elinize ne geçerse okuyun. İngilizce kitaplar, gazeteler, dergiler okuyun. Hiç zorunuza gitmeden çocuk hikayeleri anlatan öykü kitaplarından alın. Bu tür kitaplar çocukların anlayacağı türden basit ve anlaşılır cümlelerle yazıldığından size çok yardımcı olacaktır. Çok okumak birçok kelimeyi defalarca görmek demektir. Bu da sizin kelime dağarcığınızı geliştirir.


2. Sözlük Kullanın


Ama hangi sözlük? Çift dilli (Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe) sözlüklerden vazgeçin. Onlar sizin çok fazla işinize yaramaz ve tembelliğe yol açar. İngilizce öğrenenler için basit açıklamalı İngilizce – İngilizce sözlükler var. Onları kullanın.


3. Dinleyin


Ben geceleri yatarken bile uyuyuncaya kadar walkmanimle (bizim zamanlardan kalma bir cihaz :) ) BBC London veV.O.A. (Voice of America) radyolarını dinlerdim. Evet, hiç anlamadan! Aylarca hiçbirşey anlamadan da olsa dinledim. Arada tanıdık bazı kelimeler yakaladığım zaman sevinçle gülümsüyordum kendi kendime. CNN ve BBC kanallarını ve bulabildiğim tüm yabancı kanalları sürekli takip ediyordum.


Siz de öyle yapın. Anlamasanız dahi sürekli dinleyin. Bu kulak aşinalığı sağlar ve telaffuzunuzu geliştirmeye çok yardımcı olur. Tekrar tekrar duyduğunuz kelimeleri giderek tanımaya başladığınızı fark edersiniz.


4. Yazışın


İngilizce içerikli forumlarda dolaşın, yorumlar yazın, sorular sorun. Hatta arkadaşlar edinin ve messenger veya facebook üzerinden sohbet edin. Karşılıklı konuşmaya göre yazışarak konuşmak çok daha rahattır. Cümlelerinizi düşünerek kurarsınız ve utanmazsınız. Harika pratikler de yapmış olursunuz.


5. Ve Konuşun


İnsanlarla İngilizce konuşmaktan çekinmeyin. Sokağa çıkıp karşınıza gelen ilk turistle geyik muhabbetine başlayın demiyorum. Arkadaşlarınızla, ailenizle denemeler yaparak işe başlayabilirsiniz. Msn den görüştüğünüz yabancı arkadaşlarınızla kameralı sohbetlere geçiş yapabilirsiniz. Başlarda biraz utanabilecek olsanız da giderek rahatlayacaksınızdır ve diliniz de çözülmeye başlayacaktır.

 Ne olursa olsun konuşmak gerekiyor. Konuşmaktan asla çekinmeyin. Kimse sizden “perfect” ingilizce beklemiyor; sonuçta yabancı bir dil konuşuyorsunuz. Elbette konuşarak öğreneceksiniz ve ilerlemenizi fark ettikçe sevineceksiniz. Bu da seviyenizi daha da ilerletmek için size müthiş bir moral – motivasyon sağlayacak.

Kelimeden cümleye giden, gramer gerektirmeyen bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan Premium dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 1144 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 79
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361589
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle