1xbet
10 Aralık 2018 04:03:04
İNGİLİZCEYİ YAŞAYIN - 20.10.2014 10:02
İNGİLİZCEYİ YAŞAYIN
İNGİLİZCEYİ YAŞAYIN

Evet, İngilizce konuşmak demek İngilizce öğrenmenin yolundasınız demektir. Türkçe konuşmaktan hiç bıkmadınız, sıkılmadınız. Hergün konuşuyorsunuz. Çünkü hayatınızı onunla yaşıyorsunuz. Türkçe konuşmaya hem mecbursunuz, hem de seviyorsunuz. O yüzden Türkçe sizinle birlikte yaşayan bir dildir. İngilizce de öyle! Özne yüklem, gramer yapısı, “tense”ler falan derken işin içinde kaybolup duruyor insanlar çoğu zaman.

 Biraz gülümsemeniz için argo konuşacağım affedin lütfen: Bir Amerikalı duysa sizin bütün “tense”leri bildiğinizi “oha” der! :) Çünkü kendisi bilmez; hatta hiç işi olmaz. Ya da İngiltere sokaklarından herhangi birilerini alsanız sorsanız İngilizce dilbilgisinden birçok kuralı bilmez. Benim ‘abartmak’ kelimesinin İngilizcede nasıl yazıldığını bilmeyen İngiliz arkadaşlarım vardı, düşünün. Hem de cahil değil, okumuş ve meslek sahibi kişiler. Yani şunu söylemek istiyorum; bu olabilir, ayıplanacak bir şey sayılmaz. Ama bizim kadar İngilizce dilbilgisini – grameri bilmeyen o insanlar hepinizin konuşmak istediği gibi bir İngilizce konuşuyor. Çünkü “konuşuyorlar”. İngilizceyi yaşıyorlar.

 Türkiye’de çok iyi gramer bilen, İngilizce ders notları gayet güzel olan ama yabancı biriyle 2 dakika sohbet edemeyecek durumda olan belki de binlerce insan var.

 Tamam, buraya kadar anlaştık sanıyorum. Konuşacağız, konuşarak öğreneceğiz. Peki, nasıl konuşacağız, neler yapacağız?

Kelimeden cümleye giden, gramer gerektirmeyen bir mantıkla İngilizceyi  dudak-kulak ve beyin üçgeniyle bilgiyi hafızaya aktarabilen tek doğal yöntem olan Premium dil kartlarıyla bu çalışmayı hem kolay ve hem de zevkli şekilde yapabilirsiniz. Tüm konuşmalar kartlarda resimlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Her sette 120 farklı pratik konuşma diyalogları verilmiştir. Üstelik video ve ses desteğiyle cep telefonunuzu kullanmanız yeterli. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kendi kendinize İngilizce çalışabilir, hem telafuzunuzu hem de güveninizi yenileyebilirsiniz. 
1515 defa okundu.
Haber Yorumları
Habere yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.
Kategoriden Haberler
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel
62%
Güzel
12%
İyi
5%
İdare Eder
3%
Kötü
14%
Online : 1
Bugün Tekil : 1
Bugün Çoğul : 44
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 140
Toplam Tekil : 47564
Toplam Çoğul : 361554
IP : 93.89.225.254
  • Anasayfam yap
  • Sık Kullanılanlara Ekle
  • Sitene Ekle